Akış Şalterleri

Akış şalteri ve sensörleri borulardaki akışın hissedilmesi için kullanılmaktadır.

Boru içindeki sıvıların hareketini algılayarak akışın olup olmadığını güvenli bir şekilde kontrol etmek maksadıyla kullanılır. Şofben, kombi, ısıtıcı gibi cihazlarda, soğutma suyu veya yağlama yağı devrelerinde enerji harcamadan yüksek güvenirlikte akış bilgisi verir. Dikey olarak monte edilmelidir. Fabrika ayarı olarak akış olduğu zaman kontak kapalı, akış kesildiğinde kontak açık şekildedir. Muhafaza içindeki rölenin konumu değiştirilerek bu durumun tam tersi kullanıcı tarafından ayarlanabilir.

Paslanmaz Çelik Akış Şalterleri, Plastik Akış Şalterleri, OEM Akış Şalterleri, Hat tipi, Minyatür, Elektronik, Dilli, Pistonlu, Kalorimetrik, Ayarlanabilir, Su Akış, Sıvı Akış Şalterleri gibi isimlerle de isimlendirilebilir.

Avantajları:

-Yüksek hassasiyetlidir,

-Akışkan ile  röle devresi temassızdır,

-Kolay ayarlanabilir ve monte edilir,

-Basınç kaybı düşüktüri

-Ekonomiktir.

Paslanmaz çelik çift taraflı flanşlı veya dişli göstergeleri satış, servis hizmetlerini yürütmekteyiz.

Isıya dayanıklı cam kullanılmaktadır. Akış şalteri monte edilebilir. Akış izleme sensörleri, akış gözetleme enstrümanları gibi adlandırmaları da mevcuttur. Proses hatlarındaki boru içindeki akışı izlemek amacıyla kullanılır. Seçim yapılırken akışkanın özelliklerine  dikkat edilmesi gerekir. Çift taraflı izlenebilir. Opsiyonel olarak gövdesi üzerine akış şalteri monte edilebilir. Sağlıklı çalışması açısından hatta pislik tutucu konulması tavsiye edilir. Farklı basınç değerleri ,farklı  montaj şekilleri ile imal edilebilir.

Kullanım Alanları: Soğuk/Sıcak Su, Buhar, Basınçlı Hava, Fuel Oil, İlaç ve Gıda Endüstrisi, Tüm Akışkanlar…