Temizlik Ürünleri

OTEL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ VE YAĞ TUTUCU SİSTEMLER

Otel hijyeni ve kokulandırılması müşterileriniz için çok önemlidir. Tuvalet ve mutfak hijyeninin yanı sıra geniş alan kokulandırma sistemleri ile antbiokim olarak yanınızda olmaya devam ediyoruz. İster oda olarak küçük alanlar ister tüm oteliniz için tek kokulandırma ve hijyen sistemi kurulumu ile hoş ve nezih ortamlarda misafirlerinizi ağırlayın. Ayrıca tuvalet ve banyo gibi yerlerde ihtiyacınız olan hijyen malzemelerini de bünyemizde bulundurarak otelcilik sektöründeki takibi en zor işlerden bir tanesinde yanınızda olalım istedik.

HİJYENVİLLE ÜRÜNLERİ

RULOPAK ÜRÜNLERİ

YAĞ TUTUCU SİSTEMLER

Mutfaklarınız da kanalizasyon sisteminde ayrıştırma gereken yerlerde yağ tutucu sistemlerimizi kullanın.
Yağ ayırıcı nedir ?
Yağ tutucu veya yağ ayırıcı en basit anlatımı ile atık su kanalları (Pimaş, PVC Borular) içindeki katı atıkların ve yağların belediye kanalizasyon sistemine girmesini engelleyen bir cihazdır.
Yağ tutucu kuruluş içinde veya dışında bulunabilir.
– Genellikle küçük işletmelerde (cafe, küçük restaurant) tezgah altı olarak adlandırılan mutfak eviyesinin altında kullanılırlar.
– Biraz daha büyük işletmelerde yağ ayırıcının ebatı eviye altına sığmadığından mutfağın uygun bir yerinde zemin üstü kullanılırlar.
– Daha da büyük tesislerde, tesis dışında toprak altına gömülü olarak kullanılırlar.
Neden Yağ ayırıcı kullanmalıyız ?
1 lt atık yağ 1 milyon litre içme suyunu kirletebilmektedir. Kullanılmış bitkisel atık yağlar evsel atık su kirliliğinin %25’ini oluşturmaktadır. Atık yağlar ekotoksik özelliğe sahiptir; bulunduğu ortamı kirletir, ortamda yaşayan canlılara zarar verir.
Kullanılmış yağlar lavaboya döküldüğü zaman dren sistemine sıvanır, kanalizasyon borusu içindeki atıkların yapışmasına ve zamanla borunun daralmasına neden olur. Kanalizasyona dökülen atık yağlar diğer atıkları tutar ve kanalizasyon sisteminin kullanılmaz hale gelmesine sebep olurlar. Böylece atık su arıtma tesislerine zarar verir ve işletme maliyetini artırır.
Belediye Kanalizasyonuna atılan tüm yağ ve katı atıklar kanalizasyonların tıkanmasına ve doğanın kirlenmesine yol açarlar. Yağ ayırıcı kullanımında atıklar kanalizasyon sistemine gitmeden cihaz içinde birikirler. Bu cihazın içinde biriken atıkları (Atık Yağları) toplayan kuruluşlar vardır. Bu kuruluşlar atıklardan geri dönüşüm sayesinde hem atığı değerlendirmiş olurlar hem de doğanın kirlenmesini önlemiş olurlar. Yağ ayırıcı cihazı kullanarak sizlerde doğanın kirlenmemesi için çaba göstermiş olursunuz.
İster tek gider, ister tüm kanalizasyon sistemi için bir yağ tutucu sistemlerimiz için fiyat isteyin.