top of page

İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİ

Müşterilerinize yaşanacak ortamlar hazırlarız

SOĞUTMA İLKESİ

 

Açık Alan serinletme, bir esinti cildinize çarptığında hissettiğiniz serinliktir. Cildinizdeki suyu, vücudunuzun ısısındaki enerjiyi kullanarak buharlaştırır. Özel olarak tasarlanmış sisleme nozullarımız aracılığıyla suyu yüksek basınç pompası ile dozlayarak, ortalama büyüklüğü 10 mikrondan daha küçük olan ultra ince su damlacıkları tarafından yapılan bir sis yaratırız.

 

Bu küçük su damlacıkları, çevrede bulunan enerjiyi (ısıyı) hızla emer ve buharlaşarak su buharı (gaz) haline gelir. Suyu gaza dönüştürmek için kullanılan enerji (ısı) ortamdan uzaklaştırılır, böylece hava soğutulur.

Antbiokim açık alan serinletme sistemleri, sıcaklığı 10-12 C düşürmek için basit, ucuz ve çekici bir yoldur. Açık havada ıslatmadan,konuklarınıza ve kendinize sıcak bir günde serin bir esinti gibi ferahlatıcı bir vaha oluşturun.

Saha ve Güreş alanlarının Serinletilmesi, Miting Alanlarının Serinletilmesi, Konser Alanlarının Serinletilmesi, Kafeterya ve Geniş Alanların Serinletilmesi, Restoran Serinletilmesi, Açık Alanlar ile Bahçe ve Terasların Serinletilmesi, Fabrika ve Depo Alanlarının Serinletilmesi, Tamirhane, Atölye ve İmalathanelerin Serinletilmesi, Fuar ve Güreş Alanlarının Serinletilmesi, Gösteri Merkezleri ve Yüksek Hacim ve Tavanlı Alanların Serinletilmesi, Beach Parklar ile Kır Düğünü Organizasyonlarında Serinlemek İstenildiğinde, Hayvanat Bahçesi, Besi Çiftlikleri ile Hayvan Barınakların Serinletilmesi için sistemlerimiz kullanılabilir. Daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

Tüm dünyada kendini kanıtlamış dış ortam serinletmesi ile ilgili tek etkili çözüm evaporatif soğutmadır. Evaporatif soğutma, ortamda hızlı buharlaşacak şekilde su, başka bir değişle nem verilmesidir. Sistemlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için  buraya tıklayınız.

ENDÜSTRİYEL SERİNLETME

Antbiokim serinletme sistemleri muazzam avantajları ve yüksek faydaları nedeniyle geniş kapalı alanlarda, azaltılmış enerji tüketimi faydası ile kurulur. 

Açık kapı ve pencerelerle çalışması gerekenler de dahil olmak üzere büyük endüstriyel depoların iklimlendirilmesi bugüne kadar geleneksel sistemlerle imkansızdı.

Ancak bugün, Anbiokim sisleme sistemleri geniş alanları (endüstriyel hangarlar, garajlar, atölyeler) soğutmak veya endüstriyel işlemlerden (dökümhaneler, makineler) yüksek ısı emisyonlarını dağıtmak için idealdir.

 

Soğutma etkisi, belirli endüstrilerde (kağıt, ahşap, tekstil) verimliliği artırmak için nem kontrolü ile de birleştirilebilir.

Su, basınç altında, yüzeyleri ve aşağıdaki cisimleri ıslatmadan hava tarafından hemen emilen, 10 mikrondan daha az olan çok ince damlacıklar üretebilen özel patentli nozullarla püskürtülür. Sonuçlar önemlidir: Düşük kurulum ve işletim maliyeti, hemen etkisi, ilgili alanları soğutma etkisi, kapalı, yarı açık ve açık bir ortamda kurulum olanağı bulunur.

YERELLEŞTİRME = TASARRUF

Soğutma etkisini, gerekli olduğu yerde sağlamak, mutlaka tüm alanı kapsamadan, kurulum maliyetlerinden tasarruf etmek mümkündür.

MİNİMUM MASRAF

 

  • Sisleme sistemlerinin önemli yönü, geleneksel endüstriyel klimayla karşılaştırıldığında oldukça az maliyetlerdir.

  • Sistemler modüler kit içinde poliamid boru ve hızlı bağlantı elemanlarıyla sağlandığından kurulum kolay ve hızlıdır.

  • Antbiokim sistemleri düşük işletme maliyetiyle çalışacak şekilde tasarlanmıştır ve minimum bakım gerektirir.

AVANTAJLAR

Sisleme sistemlerinin endüstriyel soğutma için kullanımından kaynaklanan faydalar dikkate değerdir;

  • Çalışanlarınızın genel üretkenliğini artırır,

  • İlgili alanlarındaki klima tozu, gazları, dumanları ve diğer zararlı emisyonları kontrol eder,

  • Anında sıcaklık düşüşü,

  • Kurulum maliyetleri% 75 düşürüldü Önemli ölçüde enerji tasarrufu,

  • Kolay ve ucuz bakım,

  • Isı stresini azaltır,

Açık Alan Isıtma

Tüm dünyada kendini kanıtlamış dış ortam ısıtması ile ilgili etkili çözümleri  kullanmaktayız. Sistemlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için  buraya tıklayınız.

bottom of page