top of page

SEKTÖREL NEMLENDİRME SİSTEMLERİ

TÜTÜN İŞLEME TESİSLERİ NEMLENDİRME SİSTEMİ

Tütün neme karşı çok hassastır, kuru ortamlarda nemini koruyamaz. Fermantasyon işlemi yavaşlar ve özelliklerini hızla kaybeder. Bu nedenle ham tütünün muhafaza edildiği ve işlendiği ortamlarda nem seviyesinin oldukça yüksek, %70-80 rh arasında olması ve ortam sıcaklığı arasında olması ve ortam sıcaklığının 22-25 derece arasında tutulması önerilir. Böylece tütünün kalitesi açısından çok önemli olan aroması kaybolmaz ve daha yüksek kaliteli fermantasyon işlemi gerçekleşir ve tütün kolay yanar ve kullanılmaya hazır hale gelir. Antbiokim sisleme sistemleri ile bu yüksek nem oranları rahatlıkla elde edilebilir. TÜTÜN KULLANMAK SAĞLIĞA ZARARLIDIR.

TEKSTİL NEMLENDİRME SİSTEMLERİ

Üretim tesisinizde statik elektrik, düşük geri kazanım, iplik kopması, toz, tiftiklenme gibi sorunlarla uğraşıyorsanız bir nemlendiriciye ihtiyacınız var demektir. Bütün bunlar kuru havanın neden olduğu semptomlardır ve havayı yeniden nemlendirerek çözülebilir. Dünya çapında tekstil endüstrisinde kuru hava sorunlarını çözmede 20 yıllık tecrübemiz vardır. Nemlendirmede uzman olarak, az enerji tüketen geniş bir ürün yelpazesi ve tüm tekstil uygulamaları için hassas kontrollü nemlendiriciler sunmaktayız.

  • Kuru hava düşük geri kazanım oranlarına neden olur ve bu da düşük kaliteli ve daha az miktarda ürüne yol açar. Düşük nemli pamuk ipliği daha zayıf, daha ince, daha kırılgan, daha az elastiktir ve daha fazla sürtünme oluşturur ve statik elektrik oluşmasına karşı daha çok yatkındır.

  • Optimum geri kazanımlı malzemeler kırılmaya, ısınmaya ve sürtünme etkilerine karşı daha dayanıklıdır, işlenmeleri daha kolaydır, daha az hatalar içerir, daha düzgün ve dokusu daha iyidir. Daha yüksek nem oranı statik elektrikten kaynaklanan sorunları azaltır. Azaltılmış statik elektrik, malzemelerin daha kolay işlenir hale getirir ve makine hızının artırır.

  • Tekstil ağırlıkları %60 bağıl nem oranında ve 20°C’de standarttır. Düşük nem, daha az malzeme ağırlığı ve azalan kar demektir.Düşük nem kumaşın çekmesine neden olur. Korunan nem, giysi yapılması sırasında daha güvenilir kesim ve dikim sağlar ve halı üretimi gibi ölçülerin önemli olduğu yerlerde spesifikasyonların korunmasına katkıda bulunur.

  • Nemlendirme böcek ve ufak tozların oluşumunu azaltarak daha sağlıklı ve rahat bir çalışma ortamı sağlar.Sprey nemlendiriciler, yüksek fabrika sıcaklığını düşüren önemli miktarda soğutma etkisine sahiptir.

Soğuk Hava Odası Nemlendirme Sistemi

Soğuk Hava Odası Nemlendirme Sistemi

Videoyu Oynat