top of page

İNSAN/YAYA DEZENFEKSİYON SİSTEMLERİ

İNSAN/YAYA DEZENFEKSİYON SİSTEMLERİ (SABİT YA DA MOBİL)

Havalimanları, Deniz Limanları, Marinalar, Gar, Otogar, Sera, Mezbaha, Küçükbaş, Büyükbaş hayvan çiftlikleri ile insan  girişlerinde hijyen sağlamak. Bakteri ve virüslerin yok edilmesi ve dezenfeksiyonu için dezenfeksiyon tüneli kullanılır.
Tünel, tesise giriş yapan insanların ve canlıların mikroorganizmalardan arındırılması. El ve ayak dezenfeksiyonu ve tüm vücut dezenfeksiyonu sağlamak içindir. Gerekli tüm ekipmanı ( yer paspası, el dezenfeksiyonu, ve sisleme yöntemi ) ile insanların ve yayaların tüm dış görünür alanlarının dezenfekte edilebildiği tünel yada konteyner şeklinde bir sistemdir. 
Sisleme yöntemiyle insan dezenfeksiyonunda, tünelin içerisine giren kişi elini dezenfekte ederek hijyen paspasına geçer. Tünele girerken girişi algılayan giriş sensörleri otomatik olarak sistemi devreye alır.
Sisleme yöntemiyle dezenfeksiyon da nozullardan gelen dezenfektanlı sıvı, sis bulutu haline dönüştüğünden, kişi üzerinde ıslaklık yapmaz. Dezenfektanın temas ettiği tüm alanlardaki zararlı mikroorganizmaları yok eder. İşletmelerin tercih ettiği dezenfektan maddeye bağlı olarak, kişiye tünele girmeden yüz maskesi verilmelidir.
Opsiyonel olarak sisteme el yada ayak dezenfeksiyonu gerçekleşmeden insan yada yayanın tünelden çıkmaması sağlanabilmektedir. 
Opsiyonel olarak sisteme açık alanlarda etrafa yayılmaması, dış hava koşullarından en az şekilde etkilenmesi için tünel giriş ve çıkışına kendiliğinden kapanan mekanik kapı veya elektronik otomatik kapı konulabilmektedir.